Najlepsze aplikacje na iPhone’a do nauki nowego języka

Nauka nowego języka może być trudnym zadaniem, ale z pomocą technologii stała się znacznie łatwiejsza. Jednym z najpotężniejszych narzędzi do nauki języka jest iPhone, który ma niezliczone aplikacje, które pomogą Ci nauczyć się nowego języka. W tym artykule poznamy niektóre z najlepszych aplikacji na iPhone’a do nauki nowego języka.

Duolingo
Duolingo jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych, nie bez powodu. Oferuje zabawny i wciągający sposób nauki nowego języka, z lekcjami, które są podzielone na kawałki. Duolingo obejmuje szeroki zakres języków, w tym hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, holenderski, rosyjski, japoński, koreański i inne. Każda lekcja zawiera kombinację ćwiczeń w czytaniu, pisaniu, mówieniu i słuchaniu, co sprawia, że jest to dobrze zaokrąglone doświadczenie w nauce języka.

Duolingo oferuje również funkcję zwaną “Duolingo Plus”, która usuwa reklamy i pozwala na pobieranie lekcji do użytku offline. To świetna aplikacja dla każdego, kto chce się nauczyć nowego języka, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Babbel
Babbel to kolejna popularna aplikacja do nauki języków obcych, która oferuje kursy w 14 różnych językach, w tym hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, holenderskim, rosyjskim, polskim, tureckim, duńskim, norweskim, szwedzkim, indonezyjskim i angielskim. Kursy Babbel zostały zaprojektowane przez ekspertów językowych i skupiają się na prawdziwych rozmowach, więc od samego początku będziesz uczyć się praktycznego słownictwa i gramatyki.

Babbel oferuje również funkcję rozpoznawania mowy, która pomoże Ci poprawić wymowę, a także spersonalizowany system recenzji, który pomoże Ci wzmocnić to, czego się nauczyłeś. Z Babbel możesz ustawić własne tempo i uczyć się nowego języka według własnego planu.

Rosetta Stone
Rosetta Stone to znany program do nauki języków obcych, który istnieje od ponad 25 lat. Ich aplikacja oferuje kursy w 24 różnych językach, w tym hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, chińskim, japońskim, rosyjskim, arabskim i innych. Podejście Rosetta Stone opiera się na nauce immersyjnej, co oznacza, że będziesz uczyć się języka poprzez połączenie obrazów, dźwięków i słów, tak jak gdybyś był zanurzony w języku.

Rosetta Stone oferuje również funkcję rozpoznawania mowy, która pomaga poprawić wymowę, a także funkcję, która pozwala ćwiczyć z native speakerami. Chociaż Rosetta Stone jest jedną z droższych aplikacji do nauki języków, jest to świetna opcja dla każdego, kto szuka bardziej wciągającej nauki języka.

Memrise
Memrise to aplikacja do nauki języka, która skupia się na pomocy w zapamiętywaniu słownictwa i zwrotów. Aplikacja oferuje kursy w ponad 20 różnych językach, w tym hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, chińskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, arabskim i innych. Kursy Memrise są tworzone przez ekspertów językowych i zawierają mieszankę flashcards, quizów i gier, które pomagają w nauce nowych słów i zwrotów.

Memrise oferuje również funkcję “Learn with Locals”, która pozwala oglądać filmy native speakerów używających słów i zwrotów, których się uczysz w kontekście. Jest to świetna aplikacja dla każdego, kto chce szybko i skutecznie rozbudować swoje słownictwo.

Lingodeer
Lingodeer to aplikacja do nauki języków obcych, która oferuje kursy w 12 różnych językach, w tym hiszpańskim, francuskim, niemieckim, japońskim, koreańskim, chińskim, portugalskim, rosyjskim, włoskim, arabskim, wietnamskim i hebrajskim. Kursy Lingodeer są zaprojektowane tak, aby były zabawne i wciągające, z lekcjami, które zawierają mieszankę czytania, pisania, mówienia i słuchania ćwiczeń.

Lingodeer oferuje również funkcję “Deer Friends”, która pozwala na ćwiczenie umiejętności językowych z innymi uczniami z całego świata. To świetny sposób na to świetny sposób, aby ćwiczyć mówienie i nawiązać kontakt z innymi osobami, które również uczą się nowego języka.

Busuu
Busuu to aplikacja do nauki języków obcych, która oferuje kursy w 12 różnych językach, takich jak hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, chiński, japoński, rosyjski, arabski, turecki, polski i angielski. Kursy Busuu są zaprojektowane przez ekspertów językowych i skupiają się na praktycznym słownictwie i gramatyce.

Jedną z unikalnych cech Busuu jest ich “Plan nauki”, który pomaga ustalić cele i śledzić postępy. Aplikacja oferuje również funkcję rozpoznawania mowy, która pomaga poprawić wymowę oraz funkcję, która pozwala ćwiczyć z native speakerami.

HelloTalk
HelloTalk to aplikacja do wymiany językowej, która łączy Cię z native speakerami języka, którego się uczysz. Dzięki HelloTalk możesz rozmawiać z rodzimymi użytkownikami języka, ćwiczyć swoje umiejętności pisania i mówienia oraz otrzymywać opinie na temat swoich umiejętności językowych od innych.

HelloTalk oferuje wsparcie dla ponad 150 języków, więc jest to świetna opcja bez względu na to, jakiego języka się uczysz. Aplikacja zawiera również takie funkcje jak narzędzia do tłumaczenia i korekty, które pomogą Ci skuteczniej komunikować się z innymi.

Anki
Anki to aplikacja do tworzenia karteczek, która może być używana do nauki języków obcych. Dzięki Anki możesz tworzyć własne flashcards lub pobierać talie stworzone przez innych. Algorytm Anki został zaprojektowany tak, aby pomóc Ci skuteczniej zapamiętać informacje zawarte na kartach, dzięki czemu jest to świetne narzędzie do zapamiętywania słownictwa lub zasad gramatycznych.

Anki to świetna opcja dla każdego, kto preferuje bardziej tradycyjne podejście do nauki języka i może być świetnym uzupełnieniem innych aplikacji do nauki języka.

Tandem
Tandem to aplikacja do wymiany językowej podobna do HelloTalk, ale skupiająca się na czatach wideo i audio. Dzięki Tandem możesz połączyć się z native speakerami i ćwiczyć swoje umiejętności mówienia i słuchania poprzez rozmowy w czasie rzeczywistym.

Tandem oferuje wsparcie dla ponad 150 języków i zawiera funkcje takie jak narzędzia do tłumaczenia i korekty, które pomogą Ci skuteczniej komunikować się z innymi.

Beelinguapp
Beelinguapp to wyjątkowa aplikacja do nauki języków obcych, która wykorzystuje historie, aby pomóc Ci w nauce nowego języka. Dzięki Beelinguapp możesz czytać historie w języku docelowym, widząc jednocześnie tekst w swoim języku ojczystym. Pomaga to poprawić rozumienie tekstu i słownictwo w zabawny i wciągający sposób.

Beelinguapp oferuje historie w wielu językach, w tym hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, chińskim, japońskim, rosyjskim i innych.

Podsumowując, nauka nowego języka może być wymagającym, ale satysfakcjonującym doświadczeniem, a z pomocą technologii jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. iPhone oferuje szeroką gamę aplikacji do nauki języków obcych, które pomogą Ci osiągnąć cele związane z nauką języka, niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy bardziej zaawansowany. Od aplikacji z karteczkami, przez aplikacje do wymiany językowej, po programy do nauki języków obcych – każdy znajdzie coś dla siebie. Na co więc czekasz? Pobierz jedną z tych aplikacji i zacznij uczyć się nowego języka już dziś!

 

Leave a Comment